آیا لیزر کردن مو در دوران بارداری و حاملگی خطر دارد؟

آیا لیزر موهای زائد در دوران حاملگی خطر دارد؟

لیزر موهای زائد یکی از روش های نوین و جدیدی است که به دلیل اثرات ماندگارتری که دارد، جایگزین روش های سنتی و قدیمی برای اصلاح بدن شده است. البته برخی نکات در خصوص لیزر کردن وجود دارد که برای نتیجه گیری بهتر می بایست به آن ها توجه داشت. بسیاری از بانوان باردار تمایل دارند بدانند آیا لیزر موهای زائد در دوران حاملگی خطر دارد یا خیر؟ از آن جایی که این موضوع به یک دغدغه مهم تبدیل شده است، ما قصد داریم در این مطلب به صورت جامع به این موضوع بپردازیم و نکات ضروری در رابطه با آن را بیان کنیم.

لیزر موهای زائد

جهت رزرو نوبت برای مراجعه به کلینیک زیبایی فلورا فرم نوبت دهی کلینیک زیبایی فلورا را تکمیل نمایید تا در اولین فرصت همکاران ما با شما تماس گرفته و نوبت شما را رزرو کنند.

آیا لیزر موهای زائد در دوران حاملگی خطر دارد؟

بدن بانوان معمولا در دوران خاصی دچار تغییراتی می شود که این تغییرات به نحوه ترشح هورمون ها در بدن مربوط است. دوران بارداری نیز از آن مراحلی است که سبب ایجاد تغییرات هورمونی در بدن می شود. با تغییرات هورمونی، میزان رشد موهای زائد افزایش پیدا می کند و این مسئله برای بانوان بسیار آزاردهنده و ناراحت کننده است. از آن جایی که خانم ها همیشه به نظافت فردی و آراستگی خود اهمیت زیادی می دهند، به دنبال راهکاری دائمی برای حل این مشکل هستند. از این رو بسیاری از آن ها تمایل دارند تا اقدام به لیزر موهای زائد خود کنند.

آیا لیزر موهای زائد در دوران حاملگی خطر دارد؟

البته در این میان افراد زیادی هستند که به دلیل شنیده های خود از عوارض لیزر، برای انجام این کار تردید دارند. اینجاست که از خود سوال می کنند آیا لیزر موهای زائد در دوران حاملگی خطر دارد؟ با وجود اینکه اشعه های لیزر تنها بر روی فولیکول مو اثر می گذارند و به لایه های عمیق پوست نفوذ نمی کنند، می توان گفت لیزر کردن آنچنان که در شایعات گفته شده عارضه ای برای افراد ندارد. اما در خصوص دوران بارداری و یا حتی شیردهی بانوان موضوع کمی فرق می کند.

پزشکان، متخصصان و کارشناسان در حوزه سلامت و زیبایی معتقد هستند به دلیل عدم شواهد کافی در خصوص لیزر کردن موهای زائد در دوران حاملگی، نمی توان با اطمینان درباره انجام آن صحبت کرد. طبق نظر آن ها، بهتر است بانوان در دوران حاملگی از انجام لیزر موهای زائد خودداری کنند. در واقع این امکان حتی با احتمال بسیار کم وجود دارد که پرتوهای لیزر بر روی سلامت مادر و جنین تاثیر منفی بگذارد. مخصوصا لیزر بیکینی که ناحیه خاص و نزدیک به رحم مادر است، می تواند عوارض لیزر بر روی بدن را بیشتر کند.

نکات مهم درباره لیزر موهای زائد در دوران حاملگی

با وجود توضیحاتی که در خصوص لیزر موهای زائد در دوران حاملگی ارائه کردیم، باز هم برخی از بانوان تمایل دارند تا از خدمات لیزر در این دوران بهره مند شوند. از این رو ما قصد داریم کمی موضوع را بازتر کرده و از عوارض و پیامدهای منفی دیگری که لیزر می تواند برای بدن بانوان باردار داشته باشد صحبت کنیم. بهتر است نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را به دقت مطالعه کرده و بعد از بررسی کامل تصمیم بگیرید که آیا همچنان تمایل به انجام لیزر دارید یا نه.

نکات مهم درباره لیزر موهای زائد در دوران حاملگی

تغییرات هورمون ها در دوران بارداری و اختلالاتی در رشد مو

یکی از شایع ترین و رایج ترین مشکلات بارداری، تغییر هورمون ها در بدن است. این تغییرات هورمونی می تواند برای هر فردی در سطوح متفاوتی بروز کند. به عنوان مثال؛ برخی از بانوان دچار ریزش شدید موی سر می شوند و برخی دیگر دچار افزایش رشد موهای زائد بدن می شوند. در خصوص موهای زائد بدن بایستی به این نکته اشاره کنیم که از بین بردن این موها مستلزم زمان و مراجعه مرتب به مراکز لیزر است. در واقع نمی توان تنها با یک یا دو جلسه دریافت خدمات لیزر، به طور کل موهای زائد را از بین برد.

لیزر مو

علاوه بر این، ضخامت و سرعت رشد موهای زائد در هر بخش از بدن متفاوت از بخش های دیگر است. به همین جهت لیزر کردن برای هر بخشی متفاوت عمل خواهد کرد و تاثیرگذاری آن نیز به همین صورت است. با توجه به هورمون های بارداری، فعالیت فولیکول های مو نسبت به شرایط عادی بیشتر شده و این مسئله می تواند اثرات لیزر را کاهش دهد. بنابراین اگر تمایل دارید از لیزر نتایج مثبت و قابل قبولی دریافت کنید، بهتر است این کار را به بعد از دوران بارداری موکول کنید.

حساسیت های پوستی

بدن بانوان در دوران حاملگی بسیار حساس شده و تغییرات زیادی در آن ایجاد می شود. از همین رو به مراقبت های بیشتری نیاز دارد. کشیدگی پوست و افزایش سطح خون رسانی در بدن یکی از عوامل شایع در بارداری است که اغلب در نواحی اطراف سینه، شکم و ران ها به خوبی قابل مشاهده است. این مسئله میزان حساسیت پوستی در بدن را بیشتر می کند.

حساسیت های پوستی

با اینکه این علائم موقتی هستند، اما در صورتی که بخواهید در دوران بارداری اقدام به لیزر موهای زائد کنید، به دلیل کشیدگی و حساسیت پوست، احساس درد بیشتری خواهید داشت. برخی از مراکز لیزر برای کاهش میزان درد، کرم های خاصی را پیشنهاد می کنند. هر چند که این کرم ها می توانند تا حدی در کاهش درد تاثیرگذار باشند، اما همین محصولات بی حس کننده به سرعت جذب بدن شده و قطعا عوارض خاص خود را برای بانوان باردار خواهند داشت.

روش های حذف موهای زائد در دوران حاملگی

با توجه به اینکه لیزر موهای زائد در دوران حاملگی می تواند خطر آفرین و همراه با عوارض باشد ، پیشنهاد می کنیم از روش های معمول و قدیمی در اصلاح و شیو بدن بهره ببرید. البته روش های مختلفی برای حذف موهای زائد وجود دارد که عبارتند از اپیلاسیون، وکس، استفاده از کرم موبر، تیغ و…

در این میان بهترین گزینه ای که پیشنهاد می شود، استفاده از تیغ اصلاح است. با اینکه مطالعات چندان زیادی در خصوص روش های اصلاح بدن در دوران بارداری نشده است، اما اغلب پزشکان توصیه می کنند بانوان تا حد امکان از روش اصلاح با تیغ در این دوران بهره ببرند. همانطور که اشاره کردیم، حساسیت پوستی در زمان بارداری بسیار بالاست و از این رو استفاده از مواد شیمیایی همچون کرم های موبر، یا شیو کردن به وسیله اپیلاسیون که در نوع خود بسیار درد آور است، توصیه نمی شود.روش های حذف موهای زائد در دوران حاملگی

کلینیک زیبایی فلورا مرکز لیزر موهای زائد زیر نظر پزشک در پونک با بیش از 10 سال سابقه فعالیت آماده ارائه خدمات لیزر موهای زائد و دیگر خدمات زیبایی به شما عزیزان است.

پاکسازی پوست ، زاویه سازی فک ، لیفت صورت با نخ ، مزوتراپی مو ، اصلاح فرم بینی و … از دیگر خدمات کلینیک زیبایی فلورا است که به صورت تخصصی و زیر نظر پزشک انجام میشوند.

جهت رزرو نوبت برای مراجعه به کلینیک زیبایی فلورا فرم نوبت دهی کلینیک زیبایی فلورا را تکمیل نمایید تا در اولین فرصت همکاران ما با شما تماس گرفته و نوبت شما را رزرو کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *